Není pravda, že není co zlepšovat!!!

naše děti jsou stále nemocné

Není nám lhostejné, co dýchají děti, které žijí v Ostravě a jejím okolí. Naše děti. To jejich zdraví je tady soustavně podrobováno zatěžkávací zkoušce, která jinde v Evropě nemá obdoby. Slyšíme jen výmluvy a znevažování vážně míněných upozornění, že to, co dýcháme, je víc než jen zdraví škodlivé.

Jsme to my - ženy, které dávají život. Nikdo, jakkoli vysoce postavený, nemá právo tento život ničit, ani poškozovat. Naopak - úkolem státu je ochrana tohoto života, života lidí, kteří pro tento stát pracují a pomáhají jej rozvíjet. Náš stát nám dlouhodobě dluží. Pokdu si to politici neuvědomují je na čase jim tento fakt připomínat.

Historie tohoto Webu

Původně jsme se rozhodly založit tento web, protože jsme stále kolem sebe slyšely plno lží a pootáčených informací - podle toho, jak se zrovna komu hodilo. Chtěly jsme tedy mít jakousi knihovnu, či chcete-li archiv, kam by měl přístup kdokoli a mohl zde najít, jak se věci odehrávaly.  Proto jsme sem umístily zejména  podrobnou historii výzkumů týmu pod vedením MUDr. Radima Šráma, tedy nejen co v regionu jeho kolegové zjistili, ale také to, jak jim představitelé místní samosprávy házeli klacky pod nohy. Víme tedy moc dobře, že nebýt pomoci krajského úřadu a primátorů Havířova a Karviné, značná část výzkumů by se vůbec nemohla realizovat. Je dobré to vědět zejména v čase předvolebním, kdy se zase všichni přítomní politici budou bít v prsa, jak bojují za lepší ovzduší. Proto adresa našich webových stránek obsahuje slova  "jak to bylo".

nejen ostravské matky

Je jisté, že dokud budou naše děti nemocné, jsou řeči o nadějné budoucnosti regionu, v němž žijeme, naprosto lichá.  Proto jsme sice zvolily název Ostravské matky, ale doufáme a přejem si, aby se k nám přidali i ostravští otcové, babičky a dědečkové, ale i ti, kteří o založení rodiny teprve uvažují. Svěřte nám svoje problémy a zkusme společně hledat řešení. Budeme rádi, když se k nám připojí i maminky z jiných částí regionu, chceme znát i jejich starosti.

Není normální, aby jakékoli děti byly nemocné průběžně každý měsíc.  Není normální domácí vězení, do něhož jsou něhem každé inverzní situace zavíráni obyvatelé regionu.

Kontakt

Ostravské matky

ostravske.matky@email.cz

Ostrava a blízké i vzdálenější okolí

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Shandi-lee  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode